Regleri za motocikle
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Regleri za motocikle

Forum o reglerima na motociklima, vanbrodskim motorima, itd. - www.regler.sper.hr
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Regler za Hyosung MS-250

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
stalker
Član



Broj postova : 1
Join date : 13.07.2014

Regler za Hyosung MS-250 Empty
PostajNaslov: Regler za Hyosung MS-250   Regler za Hyosung MS-250 Emptyned srp 13, 2014 6:55 am

Na mom  4 godine starom Hyosungu MS-250 odjednom je biz ikakvog povoda otkazao regler.
Istina, tek sada vidim da sam cijelo vrijeme problem sa naponom, u 4 godine sam promjenio 4 akumulatora. Nekoliko dana prije otkazivanja reglera sam ugradio novi Land Port 12V - 10 Ah maintenece free.
Čak sam ugradio digitalni voltmentar ua upravljač kako bih u vožnji mogao pratiti napon.

Najprije sam novi SPER regler provizorno spojio kako bih utvrdio kakav efekt ću dobiti. Nisam bio zadovoljan rezultatom je rje napon rastoa do 15,3 V pa sam konzultirao g. Rajaka koji mi je uz detaljna stručna objašnjenja savjetovao da izvode istosmjernog napona iz reglera direktno spojim na akumulator umjesto na el. instalaciju motora, kako je tvornički riješeno.
Nakon toga je rezultat bio očekivano dobar. Dobio sam napon stabilan u svim režimima rad motora. Maksimalan napon postiže oko 14,3 - 14,4 V dok tek na leru kako je i očekivano napon padne na oko 13,6V i tada žmirka LED lampica na regleru koja signalizira prestanak punjenja.

Moram još napomenuti da sam na mom motoru prošle godine zamjenio namotaje statora i umjesto originalnih Hyosung ugradio druge od Piaggio Beverly 250. Namotaji od Beverlya fizički mogu stati umjesto originalnih, imaju isti broj polova ali im je jezgra nešto drugačija, tj. manja (bolje rečeno tanja s manjim brojem listića jezgre).

Novi SPER regler 14V-3F-15A-B je dimenzijama znatno veći od originalnog tako da nisam mogao montirati na istu poziciju. Morao sam pronaći drugo mjesto i uz malo inventivnosti ga ugraditi s druge strane motora podalje od ispušne cijevi što nije bio slučaj s originalnim. Plus pol iz reglera do akumulatora je zaštićen osiguračem 25A a svi spojevi izvredeni čvrsto i kvalitetno kako ne bi došlo  do prekidanja strujnog kruga. Kao opcija je ostavljeno spajanje kondenzatora 10 mF -16V koji bi trebao štiti regler u slučaju da ipak zbog nekog razloga dođe do prekida veze regler - akumulator dok motor radi.

Za sada sam jako zadovoljan radom novog reglera i premda je tek dva dana i pređenih 100-tinjak km od ugradnje slobodno mogu svakome preporučiti SPER reglere.  cheers
[Vrh] Go down
Sper
Admin
Sper


Broj postova : 21
Join date : 30.08.2011
Lokacija : Zagreb, Kudekov put 17

Regler za Hyosung MS-250 Empty
PostajNaslov: Re: Regler za Hyosung MS-250   Regler za Hyosung MS-250 Emptysri pro 09, 2015 10:50 am

Problem sa porastom napona je riješen promjenom konstrukcije reglera. Regler je bio podešen da pazi na minimalni napon i reagira brzo. Zbog toga je na slaboj instalaciji došlo do pogrešne regulacije.

Međutim, na Hyosung motociklima je veliki problem sa slabom kvadraturom instalacije i zbog toga preporučam da se zamjenski SPER regler spaja direktno preko dodatnog osigurača 30A na akumulator. To je najbolji način da se osigura dovoljno punjenje akumulatora. Spajanjem plusa i minusa reglera na postojeću instalaciju često dolazi do većeg pada napona kada je veća turaža motora. A ako napon akumulatora padne ispod 13,8V neće biti dovoljno napunjen.
[Vrh] Go down
http://www.regler.sper.hr
 
Regler za Hyosung MS-250
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Da li ne valja regler ili namotaji?
» Regler za Kawasaki KLE500
» Regler za Piaggio Beverly 250ie 2006.g
» Zamjenski regler za Aprilia Pegaso 650
» Regler za Hondu CB 500 iz 1998 godine

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Regleri za motocikle :: SPER regleri :: Vaša iskustva sa SPER reglerima-
Forum(o)Bir: